RADIONICA U ETNOGRAFSKOM MUZEJU

U Etnografskom muzeju na prvom katu izložene su narodne nošnje iz Hrvatske kao stalni postav Muzeja gdje su korisnici životne zajednice CZA Jelkovec 2 krajem travnja 2018.g. na kratko razgledali motive na narodnim nošnjama s početka 20.stoljeća kako bi dobili ideje za kreativnu radionicu organiziranu od muzejske pedagoginje EMZ-a Silvie Vrsalović za crteže na platnu koje su radili sa bojama za tkaninu. Studenti Zdravstvenog veleučilišta Smjera radne terapije opet su nam bili podrška i svi zajedno smo uživali u kreativnim tehnikama.

Opširnije:RADIONICA U ETNOGRAFSKOM MUZEJU

POSJET ETNOGRAFSKOM MUZEJU

U svibnju 2018.g. korisnici i djelatnici životnih zajednica Jelkovec 1 i Jelkovec 2 zajedno sa studentima Edukacijsko - rehabilitacijskog fakulteta i Zdravstvenog veleučilišta Smjera radna terapija posjetili su izložbu Etnografskog muzeja pod nazivom „Braća Seljan kroz prašume i pustinju“. Braća Seljan su poznati hrvatski putnici i istraživači, a izložba obuhvaća sva njihova putovanja. Mirkovo putovanje pješice od Sankt-Peterburga do Pariza, putovanje u Etiopiju i istraživanja po Južnoj Americi. Razgledali smo niz predmeta sa njihovih putovanja, a naročito nas je dojmio ambijent koji dočarava putovanja. Nakon razgledavanja izložbe muzejska pedagoginja, gospođa Silvia Vrsalović organizirala je za nas zanimljivu kreativnu radionicu nizanja drvenih raznobojnih perlica.

Zahvaljujemo Etnografskom muzeju na ljubaznosti i suradnji tijekom cijele radno – obrazovne godine!

Opširnije:POSJET ETNOGRAFSKOM MUZEJU

POSJET MUZEJU PRIGORJA

Povodom Međunarodnog dana muzeja 2018.g. korisnici i djelatnici životnih zajednica Centra za autizam Zagreb smješteni u naselju Novi Jelkovec bili su pozvani na edukativnu izložbu i kreativnu radionicu Muzeja Prigorja u Sesvetama gdje su učili o vlaknima od kojih se proizvode tkanine. Upoznali su se sa tkalačkim stanovima i tkanjem, dodirivali vlakna pamuka i lana, naučili što je predenje, a što prepletanje niti te izrađivali od kolaž papira maštovite kreacije za ručnike uz podršku djelatnika Centra za autizam Josipa Lade, Marijane Petek, Marijane Lalić i Marlene Kovačević, studenata Zdravstvenog veleučilišta smjera radne terapije te studenata iz Velike Britanije iz Bristola također sa Studija medicinskih sestara i radnih terapeuta.

Zahvaljujmo ravnateljici i djelatnicima Muzeja Prigorje na ljubaznosti, suradnji i poklonima za sve četiri životne zajednice u naselju Jelkovec!

Opširnije:POSJET MUZEJU PRIGORJA

IZLET U DIVLJE VODE

Ove smo godine bili u Divljim vodama  pokraj Samobora, sa našim prijateljima iz stare škole. Dan je bio malo prohladan ali to nas nije omelo da se lijepo zabavimo razgledavajući  životinje.  Vozili smo se vlakićem po imanju, a hrabriji su jahali na konjiću... U restoranu nas je na kraju dočekao fini ručak sa kojim je izlet i završio.

Opširnije:IZLET U DIVLJE VODE

LIKOVNO-EDUKATIVNA RADIONICA U GRADSKOJ KNJIŽNICI

Druga po redu likovno – edukativna radionica za osobe s poremećajem iz autističnog spektra u Galeriji Kupola u Gradskoj knjižnici održana je 25. travnja 2018.g. od 10 – 11 h sa temom „More“. Studenti radne terapije 3.god. generacija 2017./18. uz mentorstvo profesorice Zdravstvenog veleučilišta Claire Sangster Jokić i djelatnice Centra za autizam Zagreb te vanjske suradnice Zdravstvenog veleučilišta Marlene Kovačević vodili su radionicu na zanimljiv i edukativan način razmišljanjima o tome što se sve nalazi u moru, razgovarali su o raznoraznim biljkama i životinjama te su sve svoje ideje prenijeti na papir. Nakon što su korisnici Centra za autizam morske motive skicirali olovkom, koristili su tempere kako bi unijeli boje u novonastali morski svijet. Boju su na crteže trebali su nanositi isključivo prstima kako bi se informacije iz njihovih osjetila za dodir obrađivale, dobili bi smisao i odgovorili ciljanom aktivnošću. Sve radove objedinili su na plavi hamer papir koji simbolizira morsku dubinu. Radnu atmosferu upotpunili su zvuci pjesama o moru na koje su pojedini sudionici radionice i sami zapjevali. Ciljevi likovno – edukativne radionice bili su progresija socijalne interakcije, izražavanje misli i osjećaja putem kreativnih tehnika, poticanje senzoričkog sustava pomoću podraživanja taktilnih receptora bojanjem prstima i poticanje pažnje.

Zahvaljujemo Gradskoj Knjižnici Zagreb, posebno Koordinatorici Informativno-posudbenog odjela, gospođi Janji Maras na uspješnoj suradnji tijekom proljeća sa nadom u nastavak suradnje tijekom jeseni sa dvije likovno-edukativne radionice u studenom 2018.g.!

Opširnije:LIKOVNO-EDUKATIVNA RADIONICA U GRADSKOJ KNJIŽNICI

Kalendar šk.god.2023/24

Tražilica